Po-Pia: 8:00 – 17:00
Zateplenie obvodového plášťa

Zvýšime energetickú účinnosť a komfort vďaka precíznej izolácii obvodového plášťa.

Aké výhody prináša?

1. Energetická úspora 


Zateplením obvodového plášťa sa redukuje strata tepla cez steny budov, vďaka čomu budete v zimných mesiacoch menej vykurovať a tým pádom sa výrazne znížia vaše náklady na energie. Napríklad domom postaveným pred niekoľkými desaťročiami klesla po zateplení spotreba energií až o 50 %.

2. Ekologickosť Znížením spotreby energie sa redukujú aj emisie oxidu uhličitého do ovzdušia, čím prispievame k ochrane životného prostredia. Pre lepšiu predstavu, ak starý rodinný dom spotrebuje 20 000 kWh ročne na vykurovanie s plynovým kotlom, vypustí 4 000 kg emisií CO2. Po zateplení sa tvorba CO2 zredukuje o dve tony, čo je množstvo, ktoré produkuje dopravné lietadlo po 17 391 nalietaných kilometroch na jedného pasažiera.

3. Vaše pohodlieZateplením sa ustáli teplota v interiéri, vďaka čomu sa zníži vlhkosť. Tým pádom sa odstráni aj výskyt plesní, ktoré vznikajú práve na studených a vlhkých stenách.

4. Zvýšenie hodnoty nehnuteľnostiNižšie náklady na energie, komfortnejšie bývanie, zníženie hlučnosti, šetrenie životného prostredia či krajší celkový vzhľad budovy. To všetko prináša zateplenie obvodového plášťa a výsledkom je vyššie cenové ohodnotenie vášho domova.

zateplenie budovy

Kontaktné a odvetrávané zateplenie


Kontaktné zateplenie

V Európe je najrozšírenejším spôsobom zatepľovania rodinných a bytových domov. Dosahuje životnosť 30 a viac rokov. Izolačný materiál sa priamo prilepí k obvodovému muru alebo pripevní pomocou špeciálnych kotiev. Medzi najväčšie výhody patria nižšie náklady na inštaláciu, krajší estetický vzhľad budovy a výborná tepelná izolácia. Je však dôležité, aby ho vykonávali odborníci, pretože v prípade nesprávnej inštalácie môže naďalej dochádzať k problémom s vlhkosťou. Pri správnej aplikácii sa však niet čoho báť, naopak je garantovaná návratnosť financií aj zvýšený komfort.

Odvetrávané zateplenie

Tepelno-izolačný materiál sa pripevní k podkladu pomocou roštovej konštrukcie. Medzi nimi sa vytvorí niekoľkocentimetrová štrbina, ktorá umožňuje prúdenie vzduchu. Výhodami sú efektívne odstraňovanie vlhkosti a vody, čo predlžuje životnosť konštrukcie, dodatočná ochrana pred slnečným žiarením a lepšia zvuková izolácia. Oproti kontaktnému zatepleniu je však výrazne drahšie. Preferuje sa skôr v oblastiach s vysokou vlhkosťou.

Ak zohľadníme podmienky na našom území, odporúčame kontaktné zateplenie budovy. Samozrejme, vždy záleží aj na konkrétnych lokalitách a požiadavkách klientov.

zateplenie panelaku

Aký materiál je najvhodnejší?


Najpoužívanejšími materiálmi na zatepľovanie sú polystyrén a minerálna vlna. Oba majú viaceré výhody. Polystyrén je v Európe voľbou číslo jeden a to najmä vďaka nízkej cene. Má aj vynikajúcu tepelno-izolačnú schopnosť, vysokú odolnosť voči vlhkosti a je ľahký, čo zjednodušuje manipuláciu a inštaláciu.

Minerálna vlna okrem tepla skvele izoluje aj zvuk. Tiež dokáže absorbovať vlhkosť, je nehorľavá a oproti polystyrénu má aj dlhšiu životnosť. No v porovnaní s polystyrénom je drahšia. Aplikuje sa najmä v požiarnych výškach nad 22,5 metra, kde polystyrén nie je možné použiť. 


sk_SKSlovak